XXII KONFERENCJĘ „OBLICZA SEKSUALNOŚCI”

która odbędzie się 22 maja 2021 r. od godz. 10:00 do 17:30
na platformie Zoom

Referaty wygłoszą:

Anna Czownicka – „Od popędu do prawdziwego self: teoria seksualności z perspektywy niezależnej” (Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne)
Anna Czownicka, dr n. hum., psycholożka, psychoanalityczka dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Analityczka szkoleniowa i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, była prezes PTPa. Była adiunktem na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, od trzydziestu lat prowadzi własną praktykę psychoanalityczną. Prowadzi liczne seminaria teoretyczne i kliniczne, również cykliczne seminaria poświęcone podejściu niezależnemu w psychoanalizie. Tłumaczka literatury psychoanalitycznej, w tym dzieł D. W. Winnicotta.
 
Ilka Quindeau – „Przypisanie płci jako enigmatyczna wiadomość” (Niemieckie Towarzystwo Psychoanalityczne)
Ilka Quindeau jest profesorem psychologii klinicznej i psychoanalizy. Od 2018 roku jest prezydentką Międzynarodowego Uniwersytetu Psychoanalitycznego (IPU) w Berlinie.
Wyszkolona jako psycholog kliniczny i socjolog, obecnie pracuje jako analityk szkoleniowy i superwizor w niemieckim i międzynarodowym towarzystwie psychoanalitycznym (DPV/IPA). Opublikowała ponad 100 artykułów i rozdziałów w książkach oraz jest autorką i redaktorką kilku książek. Jej główne zainteresowania badawcze obejmują traumę, społeczeństwa post-wojenne, badania nad płcią i seksualnością.
 
Andrea Sabbadini – „Intymne spotkania: na kozetce i na ekranie” (Brytyjskie Towarzystwo Psychoanalityczne)
Andrea Sabbadini jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz jego byłym Sekretarzem Honorowym i dyrektorem wydawnictwa. Pracuje w prywatnej praktyce w Londynie, jest honorowym starszym wykładowcą na University College London (UCL), konsultantem IPA w Komisji Kultury, dyrektorem Europejskiego Festiwalu Filmów Psychoanalitycznych (EPFF) i byłym powiernikiem/kuratorem Muzeum Freuda.
Był redaktorem i założycielem czasopisma Psychoanalysis and History, a także redaktorem działu recenzji książek (2000-2008) i recenzji filmów  (2009-2014) w International Journal of Psychoanalysis.
Jest autorem książek Boundaries and Bridges: Perspectives on Time and Space in Psychoanalysis (Karnac 2014) oraz Moving Images: Psychoanalytic Reflections on Film (Routledge 2014). Redagował Even Paranoids Have Enemies (1998), The Couch and the Silver Screen (2003), Projected Shadows (2007) oraz Psychoanalytic Perspectives on Virtual Intimacy i Communication in Film (2019) (wszystkie opublikowane przez Routledge).

Formalności


Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w konferencji niezbędne jest posiadanie konta Zoom. Można je bezpłatnie założyć na stronie: https://zoom.us/signup.

Opłata konferencyjna: 190 zł (do 01.05.2021), 230 zł (do 16.05.2021), studenci uczelni wyższych 90 zł (do 01.05.2021) i 120 zł (do 16.05.2021).

Wpłaty na konto PTPa: 47 1020 4900 0000 8102 3022 8580 (z dopiskiem „konferencja” oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika)

Warunkiem uczestniczenia w konferencji, oprócz uiszczenia opłaty, jest zgłoszenie mailowe na adres [email protected] w celu otrzymania linku do rejestracji oraz materiałów konferencyjnych.

Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 16.05.2021r.

Dane do faktur prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Więcej informacji na stronie psychoanaliza.org.pl oraz w
sekretariacie PTPa tel 22 659 22 09 oraz pod adresem [email protected]

Dodatkowo

23 maja 2021 o godz. 17:00 proponujemy
„Krótki film o miłości”   K. Kieślowskiego.

Od 18:40 planujemy dyskusję z udziałem Andrei Sabbadiniego i
dr Kuby Mikurdy.

dr Kuba Mikurda – reżyser, badacz filmu, kierownik Instytutu Nauk o Sztuce i Pracowni Eseju Filmowego Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracował jako krytyk filmowy, dziennikarz i wydawca (m.in. Canal+, Ha!art, Krytyka Polityczna). Opublikował m.in. „Nie-całość. Žižek, Dolar, Zupančič” (2015), zredagował m.in. „Wunderkamera. Kino Terry’ego Gilliama” (2011) i „Boro, l’ile d’amour. The Films of Walerian Borowczyk” (2015, wspólnie z Kamilą Kuc i Michałem Oleszczykiem). W 2018 roku zrealizował swój debiut filmowy – pełnometrażowy dokument „Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka”, nagrodzony Nosem Chopina dla najlepszego dokumentu o muzyce i sztuce na 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Aktualnie pracuje nad filmem dokumentalnym poświęconym burzliwym losom filmu „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego.

Udział w projekcji filmu tylko dla uczestników Konferencji.

Autor

Aleksandra Juchnowicz

Psychoterapeuta psychoanalityczny - Poznań